Gündem

Ahmet Uğur Pakcan Kimdir? Nereli?

Ahmet Uğur Pakcan Kimdir? Nereli?

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti döner ve kebabı Romanya’ya duyuran Ahmet Uğur Pakcan kim? Babası kim? Ne iş yapıyor? Yıllara meydan okuyan başarı hikayesinin baş kahramanının hayat hikayesi;

Ahmet Uğur Pakcan Nereli?

Türk dönerini Romanya’ya taşıyan Pakcan ailesinin ferdi olan Ahmet Pakcan Akdeniz’in incisi olan Mersinlidir. Lezzetli döner, kebap ve ızgara çeşitlerini yurt dışında duyurma hedefi öncesinde babası, annesi, abisi, eşi ve çocuklarıyla memleketinde yaşamıştır. Romanya’ya gitmeden önce ise eğitim için memleketinden ayrılmıştır.

Ahmet Uğur Pakcan Kaç Yaşında?

Eşsiz sunuma sahip kebap, döner ve ızgara çeşitlerini restoranında halka sunan Ahmet Pakcan eğitimini tamamlamıştır. Bir dönem hukuk üzerine çalışan isim orta yaşlıdır. Bunun dışında Pakcan’ın yaşını belirtecek net bilgi bulunmaz.

Ahmet Uğur Pakcan Evli Mi?

Dristor Restoran kurucu ortaklarından olan Pakcan’ın evli olup olmadığı insanlar tarafından araştırılan bir konudur. Ahmet Uğur Pakcan evli olan işletmecilerdendir.

Ahmet Uğur Pakcan Ne İş Yapıyor?

Mersin Mut eşrafından olan Ahmet Uğur Pakcan hangi işi yapar? Öğrenilmesi gereken bilgidir. İşlerine dair net bilgiler şu şekildedir;

  • Ahmet U. Pakcan’ın mesleği avukatlık ve restoran işletmeciliğidir.
  • Avukatlık mesleğini 1999 tarihinden beri yerine getirmez.
  • Merkezi başkent Bükreş’te bulunan Dristor Döner restoran zincirinin işletmesinden sorumludur.
  • Restoran zincirinin sahipliğini babası Mustafa Pakcan ve abisi Fatih Pakcan ile yapar.
  • 24 sene içinde şube sayısını 12 şubeye çıkararak Türk dönerinin Romanya ve çevresinde tanınır hale gelmesini sağlar.
  • Dristor Döner üretimi ve sunumunda eşsiz detayları bularak müşterilerinin aldıkları hizmetten memnun kalmalarını sağlar.
  • Romanya halkı dışında ülkeye gelen Türklerin de damak lezzetlerine uygun döneri tüketmelerine imkan tanır.
  • Dristor restorantlarında döner dışında kebap ve ızgara ürünlerini satışa sunar. Ürün çeşidi ise taleplere göre artış göstermeye devam eder.

Dristor dönerlerinin Romanyalılar tarafından popüler hale gelmesi franchising çalışmak isteyen kişiler tarafından ilgi görmesini sağlamıştır. Ancak markanın özgünlüğünü yitirmesini istemedikleri için gelen bu talepleri aile kararıyla reddeder. Bunun yerine şube açarak marka isminin farklı şehir ve semtlerde duyulmasını sağlamaya çalışır.

Ahmet Uğur Pakcan Kaç Çocuğu Var?

25 yıla yakın süredir Romanya’da bulunan Ahmet Pakcan toplamda 3 çocuk sahibi olan bir babadır.

Ahmet Uğur Pakcan Ne Mezunu?

Dristor Kebap restoranlarının ortaklarından olan Ahmet Pakcan’ın eğitim hayatı Pakcan hakkında merak edilenler arasındadır. İşletmecinin eğitim durumu üniversite mezunudur. Marmara Üniversitesi’nde lisans eğitimi gören Pakcan’ın bölümü ise Hukuk’tur. Üniversitede hukuk öğrenimini tamamladıktan sonra avukatlık unvanının sahibi olmuştur.

Ahmet Uğur Pakcan Nerede Yaşıyor?

Ahmet Pakcan’ın 1999 yılına kadar yaşadığı yer Mersin’e bağlı Mut ilçesidir. Bu süreye kadar eğitim görmek için 4 yıl İstanbul’da yaşamıştır. Romanya ülkesinde gıda üzerine çalışmaya karar vermesinin ardından ise Romanya’da bulunun Bükreş’te yaşamaya başlamıştır. Günümüzde de ailesiyle birlikte yaşamına Bükreş şehrinde devam eder.

Ahmet Uğur Pakcan Babası Kim?

Mersinli eski kuyumcu Mustafa Pakcan işletmecinin babasıdır. Kuyumculuktan vazgeçerek oğullarını ve eşini alıp Romanya’ya gitmiştir. Romanya’ya yerleşmesinin ardından ise gıda sektörüne girmiş ve ülkenin ünlü Türk döneri markası Dristor Döner’in temellerini atmıştır. Günümüzde de iki oğlu ile birlikte restoranlarının başında bulunur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu