Gündem

Emtia ve para piyasası

BRENT Brent Petrol dün kar satışları etkili oldu ve gün %2.25 oranında değer kaybı ile 90.08$ seviyesinden tamamladı. Etkili olan satışlar sonrasında yükselen kanal desteğini test edilirken, teknik göstergelerde de bozulma belirginleşiyor. 90.00$ seviyesi kısa vadeli hareketlerde yönde belirleyici olacak. Trend desteği konumunda olan bu seviyenin altında gevşeme eğilimin hızlandığın görebiliriz. Geri çekilmelerde 86.90 ve 85.80 seviyeleri ise kısa vadeli alt destekler olark takip edilebilir. 94.50 $ seviyesini ise ilk direnç olarak verebiliriz

ONS/ALTIN “XAUUSD” Ons/Altın’da kısa vadeli yükseliş hareketi etkisini sürdürürken, %0.35 oranında yükseliş ile 1827$ seviyesinden gün tamamlandı. Gün içi hareketlerde 1834$ seviyesini ise kısa vade de önemli direnç noktası olarak takip ediyoruz. Bu dirence yaklaşan hareketler sonrasında kar satışları görebiliriz. 1814 seviyesi ise gün içi ilk destek seviyesi olarak takip edilebilir.

GRAM ALTIN Gram/Altın’da son günlerde yükseliş kanalı içinden hareket edilmesine rağmen gün iç grafiklerde göstergelerin zayıfladığını görüyoruz. Dün günü %0.04 gibi çok sınırlı değişim ile 796.66TL seviyesinden tamamlayan Gram Altın’da göstergelerde yalaan bozulma kar satışlarının görülme olasılığını arttırıyor. Gün içi hareketlerde 790 TL seviyesini ise kısa vadeli destekler olarak takip edilebilir. Son günlerde etkili olan kanalın trend desteği konumunda olan bu seviyenin kırılması halinde geri çekilme hızlanacaktır.

GÜMÜŞ “XAGUSD” Gümüş dünü %0.83 oranında yükseliş ile 23.22 seviyesinden tamamladı. Son günlerde etkili olan tepki hareketinin devamın görüyoruz. 23.40 $ seviyesini ilk ara direnç olarak takip ettiğimiz Gümüş’te tepki ataklarının güç kazanabilmesi için bu direncin üzerinde kapanış görmeliyiz. Aksi halde kar satışları etkisini artırabilir. 22$ seviyesini ise kısa vadeli ilk destek noktası olarak takip edeceğiz

EUR/USD Euro/USD paritesinde dün zayıf bir seyir izlenirken, parite %0.17 oranında sonırlı değer kaybı ile 1.1410 seviyelerinde günü tamamladı. Paritede orta vadeli yatay kanal direnci konumunda olan 1.1480 seviyesi önemini koruyor. Günlük grafiklerde göstergelerin hafif zayıfladığını görüyoruz. Mevcut görünüm 1.1480 direncinin kırılma olasılığını azaltırken, 1.1410 seviyesinin altında geri çekilme hızlanabilir.

DXY DXY endeksinde tepki demeleri zayıfta olsa etkisini sürdürdü ve %0.28 oranında yükseliş ile 95.60 seviyesinden günü tamamladı. Gün içi grafiklerde göstergelerin toprlanıyor olması 95.50-95.10 bandının üzerinde tepki potansiyelini arttırıyor. Bu seviyelerin üzerinde etkili olabilecek yükselişlerde ise 96.90 ve 97.60 seviyeleri kısa vadeli dirençler olarak takip edilebilir.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Başa dön tuşu