Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bu hafta içeride Perşembe günü TCMB PPK Toplantısı, bugün ise Şubat ayı ödemeler Dengesi öne çıkan başlıklar olacak. ABD tarafında Fed üyelerinin hafta içerisinde katılacakları etkinliklerde konuşmaları bekleniyor, ayrıca ABD’de ilk çeyrek banka bilançoları açıklanmaya başlayacak. AB tarafında ise Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası Toplantısı gerçekleştirilecek.

Haftaya başlarken enflasyon endişeleri ile ABD 10 yıllık tahvil faizlerinde yükseliş görülüyor. 2.77 seviyesinde bulunan faiz Ocak 2019’den beri en yüksek seviyede. Asya piyasalarında kayıplar %2 düzeyinde. ABD ve Almanya vadeli endeksleri de haftaya satış tarafında başladı. BIST’te Cuma günü bankacılık hisseleri öncülüğünde yükseliş korundu, XBANK %5.41 yükseliş kaydetti.

İZLENECEKLER

Şubat’22 Ödemeler Dengesi (bekl: -$5.30mr)

Şubat’22 İşsizlik Oranı

ŞİRKET HABERLERİ

ARDYZ, Havelsan ile video konferans sistemi ürününe ilişkin pazarlama, satış ve satış sonrası operasyonel destek sağlanması amacıyla çözüm ortaklığı sözleşmesi imzalandığını açıkladı.

DGGYO şirket portföyünde yer alan Doğuş Center binasındaki 45 adet bağımsız bölümün €24.8mn+Kdv bedelle Getir Perakende Lojistik AŞ’ye satışının tamamlandığını açıkladı.

SAHOL hisse geri alım programı Cuma günü TL18.49 fiyat ortalamasıyla 700bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

ANGEN 2021 yılı karından hisse başı brüt TL2.77 nakit kar payı dağıtım kararı aldı.

ENJSA bugün 2021 yılı karından brüt TL1.24, DEVA brüt TL0.15, SEKFK brüt TL0.08 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Başa dön tuşu