Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün resmi tatil dolayısıyla ABD ve Avrupa tarafında piyasalar kapalı. Dün ise Nasdaq günü %2.1, S&P500 ise %1.2 kayıpla tamamladı. BIST günü %0.61 yükselişle 2475 sevesinde tamamlarken, XBANK %1.89 artış kaydetti. TCMB verilerine göre yabancı yatırımcılar geçtiğimiz hafta $245mn tutarında hisse senedi alırken; $39mn tutarında Dibs satışı gerçekleştirdiler.

ŞİRKET HABERLERİ

NTGAZ, Çaykur’un açtığı LNG veya CNG ihalesinde en iyi teklifin şirket tarafından verildiğini, ihale bedelinin TL443mn olduğunu açıkladı.

GESAN, şirketin bağlı ortaklığı konumunda olan Europower Enerji’nin Toroslar Edaş ihalesinde $7mn ile Teiaş ihalesinde ise TL67mn ile en iyi teklifleri verdiğini açıkladı.

SISE dün hisse geri alım programı kapsamında TL17.34 fiyat ortalamasıyla toplam 2.1mn adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

BOBET dün hisse geri alım programı kapsamında TL4.48 fiyat ortalamasıyla toplam 222bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kimteks Poliüreatan Sanayi ve Ticaret AŞ, BMS Birleşik Metal Sanayi ve Ticaret AŞ ve İmaş Makine Sanayi AŞ’nin halka arz başvuruları kurul tarafından onaylandı.

OZKGY’nin bedelsiz, ALBRK’ın ise bedelli sermaye artırım başvuruları kurul tarafından onaylandı.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Başa dön tuşu