Gündem

Piyasadan gelişmeler

Dün açıklanan FED Tutanakları’na göre üyelerin ekonomik toparlanma ve enflasyon konusundan emin olmadıklarını ve çift yönlü riskleri değerlendirdikleri; ayrıca bu noktada bankanın henüz tapering noktasında resmi bir adım atmaktan çok, tapering olasılığını değerlendirme aşamasında olduğu görülüyor . Bugün içeride takip edilecek önemli makro veri akışı bulunmuyor. Avrupa Bölgesi’nde ise parasal politikaya yönelik stratejik hedefin paylaşılacağı toplantı ve ardından ECB Başkanı Lagarde’ın konuşması takip edilecek, ABD’de ise haftalık işsizlik maaşı başvuruları açıklanacak. Asya geneli ve ABD vadeli piyasalarında bugün görünüm negatif. BIST’in de güne benzer şekilde başlamasını bekliyoruz.

Kütahya Şeker Fabrikası AŞ, bugün ‘’KTSKR.E’’ kodu ve 21TL/baz fiyat ile Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

ŞİRKET HABERLERİ

—KATMR ödenmiş sermayesini %200 oranında bedelli olarak artırarak TL217.5mn’dan TL652.5mn’a yükseltme kararı aldı.

—KRVGD hisse geri alım programı kapsamında dün TL15.51-15.61 fiyat aralığından toplam 60bin adet hisse geri alımı yapıldığını açıkladı.

—SASA payları ile ilgili olarak dün Dinarsu İmalat tarafından TL28.68-29.18 fiyat aralığından toplam 1.6mn adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—ULUUN hisse geri alım programı kapsamında dün TL4.95-4.97 fiyat aralığından toplam 50bin adet hisse alımı yapıldığını paylaştı.

 

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu