Gündem

Şirket haberleri

AYDEM – 2.010 vadeli 750 milyon dolar tutarında tahvil ihraç edildi.

BEYAZ – Şirketin Balıkesir’deki plaza inşaatının tamamlandığı açıklandı.

BIOEN – Şirketin bağlı ortaklığı Landfıll Enerji’nin işletmecisi olduğu Balıkesir Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisine 2 adet motor ünitesi ilavesi için yapılan kısmi kabul işleminin Bakanlık tarafından onaylandığı açıklandı.

CCOLA – JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notunun “AAA (Trk)”, Kısa Vadeli Ulusal Notunun “A-1+ (Trk)”, görünümlerinin ise “Durağan” olarak belirlendiği açıklandı.

EDATA – Şirketin Wallarm Inc.in distribütörü olduğu, açıklandı.

EKGYO – Şirketin Zekeriyaköy Toplu Konut İnşaatı Kapasite Artışı Projesi ile ilgili ÇED sürecinin başladığı medyada yer aldı.

GEREL – Şirket ile Kamerun’da kurulu Musaac arasında, Kamerun’da 3 adet anahtar teslim hastane inşaatı işi kapsamında 29,8 milyon euro bedelli 3 adet sözleşme imzalandığı açıklandı

GENIL – Şirket payları Borsa’da 5 Ağustos’ta işlem görmeye başlayacak.

KARSN – Şirket ile Oyak Renault arasında, Renault Megane Sedan markalı araçların üretilmesine ilişkin sözleşme imzalandığı, üretimin KARSN tesislerinde yapılması için planlanan yatırım tutarı 210 milyon TL olduğu açıklandı.

KORDS – Şirketin iştiraki konumunda olan ve Amerika’da mukim Kordsa Inc’nin %95,86’sına sahip olduğu Axiom Materials Acquisition LLC şirketinin %4,14’lük azınlık paylarını 6,5 m,lyon dolar karşılığında satın alma işleminin tamamlandığı açıklandı.

KZBGY – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 4 – 6 Ağustos tarihlerinde toplanacak.

MEDTR – Aracı kurum ile fiyat istikrarı sağlayıcı işlemlerin süresinin sona erdiği açıklandı.

RALYH –Şirketin bağlı ortaklığı Hera Teknik’in ve TOKİ tarafından düzenlenen Hatay İskenderun’da 2 Etap 486 Adet Konut İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi’ne 156,2 milyon TL ile en düşük 7. teklifin verildiği açıklandı.
Şirketin bağlı ortaklığı Hera Teknik’in ve TOKİ tarafından düzenlenen İzmir Bayraklı’daki 8. Etap 533 Konut ve 6 Adet Dükkan İnşaatları ile Altyapı Çevre Düzenleme İşi ihalesi sonucu, anahtar teslim yapım işi kapsamında şirketin payı %80 olan Hera Teknik –Oğulhan İnşaat – Grup Lider İnşaat adi ortaklığı ile TOKİ arasında 217,0 milyon TL bedelli sözleşme imzalandığı açıklandı.

SASA – JCR Eurasia tarafından şirketin Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notunun BB / (Stabil Görünüm), Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Notunun BB / (Stabil Görünüm), Uzun Vadeli Ulusal Notunun A (Trk) / (Stabil Görünüm), Uzun Vadeli Ulusal İhraç Notunun, Kısa Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notunun B / (Stabil Görünüm), Kısa Vadeli Uluslararası Yerel Para Notunun B / (Stabil Görünüm), Kısa Vadeli Ulusal Notunun ise A-1 (Trk) / (Stabil Görünüm) olarak belirlendiği açıklandı.

ULKER – Uzunköprü Gazetesi’nde çıkan haberin gerçeği yansıtmadığı, şirketin tekzip yayınladığı açıklandı.

VAKBN – 98 gün vadeli 300 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

INFO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 30.000 adet pay 3,76 – 3,78 TL fiyat aralığından geri alındı.

ULUUN – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 53.315 adet pay 5,14 – 5,18 TL fiyat aralığından geri alındı.

AKFGY – Şirket sermayesi bugün 344,6 milyon TL’den %161,14 oranında bedelli olarak 555,4 milyon TL nakden artışla 900 milyon TL’ye yükseltilecek olup düzeltilmiş pay fiyatı 2,1488 TL’ye denk gelmekte.

BNTAS – Şirket sermayesi yarın 80,6 milyon TL’den %50 oranında bedelsiz olarak 40,3 milyon TL artışla 120,9 milyon TL’ye yükseltilecek.

GENTS – Şirket sermayesi bugün 154 milyon TL’den %29,87 oranında bedelsiz olarak 46 milyon TL artışla 200 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 3,1570 TL’ye denk gelmekte.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu