Gündem

Şirket haberleri

ARASE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

AVOD – Şirket yöneticilerinden Nazım Torbaoğlu ve Burak Kızak hakkında imza yetkilerinin kaldırılması talebiyle SPK tarafından açılan davada, davanın reddine karar verildiği açıklandı.

BIOEN & MERIT – VBTS kapsamında şirket paylarına 18 Kasım’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, mevcut durumda BİST – 50 payları dışındaki paylarda SPK kararı gereği açığa satış yasağı bulunmakta.

BERA – Mecliste kabul edilen ve Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren kanun kapsamında şirket aleyhine açılmış yaklaşık 3.000 davanın sona ermesinin beklendiği, mahkemelere depo edilen 155 milyon TL’den 15 milyon TL’lik kısmının nakit olarak çıkmasını takiben şirkete 140 milyon TL’nin kalmasının beklendiği, söz konusu tutarın yatırımların finansmanı ve işletme sermayesi ihtiyacında kullanılacağının açıklanması kapsamında, verilen kararlar sonrasında 131,6 milyon TL nakit girişi sağlandığı açıklandı.

CCOLA – Şirket 2021 yılı beklentilerinde revizyona giderek, Özbekistan operasyonunun 2021 yılının son çeyreği itibariyle şirket bünyesine katılmış olmasının, konsolide bazda verilen satış hacmi ve net satış gelirleri büyümesini birkaç puan etkileyeceğini, FAVÖK marjında ise sınırlı bir düşüşe neden olacağı, net satış geliri büyümesinde organik bazda sınırlı bir yukarı yönlü potansiyel bulunduğunu, hacim öngörüsünün düşük – orta onlu yüzdelerde büyümeye ve kur etkisinden arındırılmış net satış geliri büyümesini ise yüksek 20’li – düşük 30’lu %’lede büyümeye revize ettiğini açıklandı.

ISKPL – Şirketin mevcut kapasitesini artırmak amacıyla  levha üretimi yapacak 2 adet  solid levha makinası alım kararı aldığı ve yurtdışındaki makina üreticileri ile görüşmelere başlaması kapsamında, 1 adet solid levha makinasının alımına ilişkin sözleşme imzalandığı açıklandı.

ISGYO – Tecim Yapı ile birlikte geliştirmekte olunan Altunizade Konut Projesi’nde proje geliştirme çalışmalarına devam edildiği, projenin üst yapı inşaat işlerine ilişkin ihale süreci tamamlandığı, projenin 2022 yılı sonunda tamamlanmasının hedeflendiği açıklandı.  

MEDTR – Şirketin Ar – Ge merkezinde gerçekleştirilen projeler arasında yer alan ve enjektörle boşaltılabilen kapalı sistem su tutuculu çift lümenli solunum devreleri ile enjektörle boşaltılabilen kapalı sistem su tutuculu koaksiyel solunum devreleri ürünlerinin Kanada’ da patent koruması altına alındığı ve tescil edildiği açıklandı.

OZGYO – Şirket paylarının geri alınmasına ve 5.000.000 adet pay için 8,5 milyon TL kaynak ayrılmasına karar verildi.

SISE – Şirketin Eskişehir Fabrikası’nın cam ambalaj üretim üssü statüsünü güçlendirme kararı aldığı, 4 fırın ile sürdüren Eskişehir cam ambalaj üretim tesisine işletme sermayesi dahil yaklaşık 84 milyon euro yatırım bedeli ile 2023 yılında devreye alınmak üzere 155 Bin Ton/yıl net üretim kapasiteli yeni bir fırın yatırımı gerçekleştirileceği açıklandı.

THYAO – Şirket tarafından ABD’nin Seattle ve Detroit şehirlerine tarifeli sefer başlatılmasına karar verildiği açıklandı.

TUPRS – Fenerbahçe Kulübünün kürek, boks, masa tenisi, yüzme ve atletizm şubelerine şirketin sponsor olduğu medyada yer aldı.

TURSG – VAKFN’nin sermaye artırımı kararı kapsamında şirketin yeni pay alma haklarının tam olarak kullanılması ve TURSG’nin mevcut payına isabet eden nakit artış tutarının ödenmesi için Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.

ULSFA – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.

VBTYZ – Şirketin Türkiye’de yerleşik müşterisinden 2,2 milyon dolar tutarında Yazılım ve Donanım Ürünleri siparişi aldığı açıklandı.

AKSA – Emniyet Ticaret tarafından 23,10 – 23,40 TL fiyat aralığından 81.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %19,84’e yükseldi.

DOKTA – Çelik Holding tarafından 31,50  – 32,00 TL fiyat aralığından 72.934 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %94,81’e geriledi.

GLYHO – Centricus Holdings tarafından 31.800.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %5,77’ye geriledi.

HDFGS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 512.028 adet pay 2,69 TL fiyattan geri alındı.

INFO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 120.000 adet pay 4,49 – 4,54 TL fiyat aralığından geri alındı.

OSMEN – Pınar Çakılkaya tarafından 26,76 TL fiyattan 1.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %0,87’ye geriledi.

QUAGR – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 25.000 adet pay 11,18 TL fiyattan geri alındı.

OZGYO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 160.000 adet pay 1,60 TL fiyat aralığından geri alındı.

PEGYO & GLYHO – GLYHO tarafından 5.612.743 adet PEGYO payı alınırken, GLYHO’nun PEGYO sermayesindeki payı %6,16!ya yükseldi.

COSMO – Şirket sermayesi bugün 6 milyon TL’den %8,24 oranında tahsisli olarak 494.494 TL artışla 6,5 milyon TL’ye yükseltilecek.

SNPAM – Şirket sermayesi 9 Kasım’da 79,9 milyon TL’den %62,64 oranında bedelsiz olarak 50,1 milyon TL artışla 130 milyon TL’ye yükseltilecek.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu