Gündem

Yarıyıl tatilini online atölyelerde geçirdiler

25 Ocak – 5 Şubat 2022 tarihleri arasında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu tarafından düzenlenen, yarıyıl tatili atölyeleri yoğun ilgi ve katılımla sona erdi. Çevrimiçi olarak gerçekleştirilen 10 farklı atölyeye Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından yaklaşık 250 çocuğa ulaşıldı.

Masalların farklı eğitim metodları ile düşündürdüğü, sorgulandığı etkinliklerle çocuklar; bilişsel, duyuşsal ve psiko-motor becerilerine yönelik kazanımlar elde ettiler.

Çocuklar için Felsefe (P4C) atölyelerinde masallardan seçilen kavramlar üzerinden sorgulama; yaratıcı yazma atölyelerinde farklı düşünme, bağlantı kurma ve yaratıcı yazma teknikleri ile hikaye yazma; sanat ve tasarım atölyesinde sanatsal akım ve öncüsü; STEM+A atölyesinde fen (science),  teknoloji (tecnology), mühendislik (engineering),  matematik (mathematics) ve sanat (art)ı bir arada kullanarak masaldaki problemi çözme;  tasarım atölyesinde origami ile masal kahramanının tasarımı; hak ve değerler atölyesi ile hikaye üzerinden hak ve değerlerin sorgulanması ve oyun atölyeleri ile masalların çevrimiçi ortamda oyunlaştırılması yapılarak verimli, eğlenceli ve dolu dolu bir yarıyıl tatili tamamlandı.

Yarıyıl tatilinde çocuklar; dinlenirken geliştiren, eğlendirirken düşündüren Masal Şatosu etkinlikleri ile yeni döneme yeni kazanımlarla hazırlandılar.

Masal Şatosunun birbirinden renkli atölyeler yeni eğitim öğretim döneminde de çocuklarla buluşmaya devam edeceğini belirten yetkililer, yeni eğitim dönemi için tüm çocuklara başarılar dilediler.

Hibya Haber Ajansı

Başa dön tuşu